Lielākajai daļai latviešu nedēļas nogales nozīmē ceļojumus. Apciemot radus, pastaigāties gar jūru, atpūsties laukos vai apmeklēt pasākumus citās pilsētās, tās ir ne tikai papildus izmaksas, bet pat spēj ietekmēt automobiļa tehnisko stāvokli.
Kā pavadīt lieliskas brīvdienas, pasargājot braucamrīka veselību un maka saturu? Šie ir populārākie padomi naudas taupīšanai, kas palīdzēs gūt maksimālu labumu no garajiem ceļojumiem.
1. Automobiļa veselības stāvoklis
Iestrēgšana nekurienes vidū ar mašīnu, kas nedarbojas, ir nepatīkams veids, kā sabojāt ceļojumu. Lai pārliecinoši dotos garākos pārbraukumos, automašīnai jābūt labā tehniskajā stāvoklī un jādarbojas vienmērīgi. Ne tikai pirms ceļojumiem, bet arī ikdienā vajadzētu sekot līdzi automobiļa veselības stāvoklim. Problēmu gadījumā noteikti jādodas pie auto ārsta – mehāniķa, lai pārbaudītu filtrus, šķidrumus, bremzes, akumulatoru, galu galā visu, kas ir automobilī.
2. Riepas
Pārpumpētas riepas ietekmē riepu gumiju, gaisa spiediens krietni bojā riepas. Toties pareizi piepumpējot riepas, tiek iegūts labāks nobraukums, ir labāka saķere ar segumu un tiek samazināta iespējamība palikt ar tukšām riepām uz šosejas.
3. Degvielas cenas
Ja esat pieradis pie tālbraucēju braukšanas stila, esot nemitīgā kustībā, tad droši vien redzat, cik augstas un mainīgas ir degvielas cenas. Izmantojiet cenu izsekošanas programmas jeb aplikācijas, lai pārliecinātos, kur pieejams vislabākais degvielas cenu piedāvājums tieši jums.
4. Pieturēties pie ātruma ierobežojuma
Lielisks veids, kā ietaupīt naudu par degvielu, ir samazināt ātrumu. Vai zinājāt, ka braucot ar ātrumu 120 vai vairāk kilometrus/stundā, tiek patērēts par 20% vairāk degvielas nekā braucot ar ātrumu 100 km/h? Izmantojiet kruīza kontroli un izvairieties no ātras braukšanas, straujas manevrēšanas, ātras uzsākšanas un bremzēšanas, lai iegūtu vislabāko degvielas efektivitāti.
5. Izņemt visu lieko
Smagākam auto vajag vairāk enerģijas, lai varētu pārvietoties, tāpēc tiek sadedzināts vairāk degvielas. Centieties līdz minimumam samazināt bagāžniekā ielikto mantu daudzumu un izvairieties no kravas izvietošanas uz jumta, tā samazināsiet degvielas patēriņu.
6. Gaisa kondicionētājs
Gaisa kondicionētājs ir dzīvības glābējs karstās vasaras dienā, bet darbībā tas izmanto arī vairāk degvielas. Vispirms mēģiniet atdzesēt mašīnu atverot logus un panorāmas lūku, pirms sniedzaties pēc A/C pogas.
7. Izvairieties no tukšgaitas
Vasarā ceļu būvniecība Latvijā uzņem apgriezienus, un tas nozīmē, ka šoferi itin bieži sēdēs dīkstāvē. Ja šovasar iestrēgsiet būvniecības zonā, izslēdziet dzinēju, lai ietaupītu naudu un degvielu. Tukšgaitā, ilgāk par 10 sekundēm, tiek patērēts vairāk degvielas, nekā nepieciešams dzinēja iedarbināšanai.
8. Vērojiet savu vējstiklu
Vai arī jūs ignorējat sava auto vējstiklu? Vasarā karstums patiesībā var izraisīt plaisu veidošanos un izplatīšanos automobiļa vējstiklā. Novērsiet problēmu laicīgi pirms tā kļūst par dārgu remontu.
9. Saule
Auto pārkaršana var radīt dzinēja darbības traucējumus. Saulē tiek bojāta ne tikai transportlīdzekļa virsbūve, krāsa, lukturi, stikli, bet arī riepas un automobiļa salons. Uzmaniet temperatūras mērītāju un centieties auto novietot ēnā, kad vien iespējams.
10. Pārbaudiet auto šķidrumus
Karstajos vasaras mēnešos šķidrums cilvēka organismam ir tikpat svarīgs kā jūsu automašīnai. Pārbaudiet eļļas, dzinēja dzesēšanas šķidruma līmeni, un pirms ilga brauciena laicīgi papildiniet to.
Pareizi uzturēts transportlīdzeklis ir nepieciešamība. Tas ne tikai samazinās servisa apciemošanās skaitu, bet arī krietni ietaupīs maka saturu. Uzmanības pievēršana auto uzturēšanai ietaupīs gan naudu, gan nodrošinās vairāk ceļojumu nākotnē.